Novinky ve statutu konzultant - zákazník

STRUČNÁ SROVNÁVACÍ PŘÍRUČKA velkoobchodního zákazníka a wellness konzultanta doTERRA Evropa
  VELKOOBCHODNÍ ZÁKAZNÍK WELLNESS KONZULTANT
registrační poplatek 20 euro/20 liber nebo registrační balíček + DPH 20 euro/20 liber nebo registrační balíček + DPH
obnovovací poplatek (po roce) 15 euro/15 liber s olejem zdarma + DPH 15 euro/15 liber s olejem zdarma + DPH
sleva na produktech ANO ANO
věrnostní bonusové body ANO ANO
Fast Track (program Rychlé trati) ANO ANO
bonusové body za poštovné ANO ANO
možnost účastnit se promo akcí k produktům ANO ANO
možnost zúčastnit se při registrace promo akce (např. zaregistrujete se se 150 PV a získáte Cheer a Motivate zdarma) ANO ANO
možnost účastnit se promo akcí pro enrollery/registrující (např. Jasmín a Růže, Incentive Trip - tematický výlet, atd.) NE (ale registrace velkoobchodních zákazníků pomáhá uplinům kvalifikovat se pro promo akce, vztahující se k registracím) ANO
osobní webové stránky NE ANO
bonusy a kompenzace NE - nemůže mít spodní linii ANO
sdílení programu NE - nemůže registrovat ANO
IČO/DIČ není třeba uvádět rodné číslo nebo IČO jsou nyní požadované
horní linie sponzor a registrující mohou být různí sponzor a registrující mohou být různí
změny enrollera/registrujícího možnost změnit sponzora v průběhu prvních 14ti dnů po registraci + navíc možnost přesunu pod jiného sponzora po dobu prvních 14ti dnů poté, co se z velkoobchodního zákazníka stane wellness konzultant a je jím min. po dobu 90 dnů možnost počáteční 14ti denní změny sponzora pro registrujícího
změny na neaktivních účtech může požádat o vlastní přesun po 6 měsících nečinnosti (0 PV po dobu 6 měsíců) může požádat o vlastní přesun po 6 měsících nečinnosti (0 PV po dobu 6 měsíců)
darování registračních práv Registrace může být udělena jako dárek jednou za celou dobu činnosti účtu. Druhá změna registračních práv nazpět k původnímu registrujícímu je možná až po schválení společností Registrace může být udělena jako dárek jednou za celou dobu činnosti účtu. Druhá změna registrace nazpět k původnímu registrujícímu je možná až po schválení společností
duplikované účty Nejsou povoleny. Každý jednotlivec nebo manželský pár může vlastnit pouze jeden účet wellness konzultanta NEBO jeden účet velkoobchodního zákazníka. Nejsou povoleny. Každý jednotlivec nebo manželský pár může vlastnit pouze jeden účet wellness konzultanta NEBO jeden účet velkoobchodního zákazníka.
Fast Start (bonus Rychlý start) vyplácen prvních 60 dní stromu registrujícího vyplácen prvních 60 dní stromu registrujícího
Unilevel vyplácen sponzorskému stromu po prvních 60 dnech vyplácen sponzorskému stromu po prvních 60 dnech
Bonusy Power of 3 (Síla trojky) věrnostní objednávka může pomoci horní linii kvalifikovat se pro bonusy Power of Three věrnostní objednávka může pomoci horní linii kvalifikovat se pro bonusy Power of Three
obchodní podmínky zjednodušené obchodní podmínky pro velkoobchodního zákazníka zůstávají stejné jako stávající obchodní podmínky pro wellness konzultanta
schopnost přeprodávat produkty NE ANO
mydoTERRA.com  přístup k nakupovacímu oknu, centru zpráv a nastavení profilu aktuální virtuální kancelář, přístup k veškerému obsahu

 

 

 

nejčastější dotazy na téma “velkoobchodní zákazník

 

Jak funguje celý proces změny z velkoobchodního zákazníka na wellness konzultanta?

Po přihlášení do virtuální kanceláře doTerra uvidí velkoobchodní zákazník v pravém horním rohu tlačítko “staňte se wellness konzultantem”. Kliknutím na tento odkaz se dostanete na stránku, kde bezpečně zadáte své identifikační údaje a odsouhlasíte obchodní podmínky. Poté získáváte účet wellness konzultanta.

 

Jestliže už jsem wellness konzultant, mohu si zřídit účet velkoobchodního zákazníka?

Pokud již jste wellness konzultant, pod nímž není zaregistrovaný nikdo další (nemáte žádný svůj tým), spadáte do kategorie velkoobchodnízákazník. Další  informace, detaily a časové lhůty ohledně této změny najdete v textu níže.

 

Jak  mohu změnit účet wellness konzultanta na účet velkoobchodního zákazníka?

Wellness konzultant, pod nímž není aktuálně zaregistrovaný nikdo další, se může stát velkoobchodním zákazníkem během výročí obnovení/prodloužení členství. Tato změna účtu probíhá na konci měsíce, v němž se členství obnovuje.  Wellness konzultant, kterého se změna týká,  bude na nadcházející změnu upozorněn e-mailem a bude mít možnost zachovat si v případě zájmu svůj stávající účet wellness konzultanta .

 

Pokud jsem wellness konzultant a nemám pod sebou zaregistrované žádné další konzultanty/velkoobchodní zákazníky,  stavám se automaticky velkoobchodním zákazníkem?

Ano - jak je uvedeno výše, wellness konzultantovi, který nemá aktuálně pod sebou žádné další zaregistrované osoby, bude jeho účet změněn na účet velkoobchodního zákazníka během výročního prodloužení/obnovení členství v měsíci, který na toto prodloužení připadá, pokud se nerozhodne zachovat si statut wellness konzultanta.

 

Pokud jsem wellness konzultant a nemám pod sebou další zaregistrované, mám zažádat o převedení účtu na účet velkoobchodního zákazníka?

Ne - tato změna proběhne automaticky. Informace týkající se změny účtu a časové lhůty najdete v předchozím textu (viz nahoře).

 

Mohu mít zároveň účet wellness konzultanta i účet velkoobchodního zákazníka?

Ne, každý jednotlivec nebo manželský pár má možnost vlastnit pouze jeden účet wellness konzultanta NEBO jeden účet velkoobchodního zákazníka.

 

Jaké jsou výhody účtu velkoobchodního zákazníka?

Velkoobchodní zákazník získává stejnou slevu jako wellness konzultant a má možnost nakupovat jednoduše při přihlášení na stránku dōTERRA.com.

 

Pokud si velkoobchodní zákazník změní účet na wellness konzultanta může si jej převést zase zpět na účet velkoobchodního zákazníka?

Ano, pokud se wellness konzultant rozhodne nezaregistrovat žádné členy do svého týmu, pak bude jeho účet v průběhu dalšího výročního členského obnovovacího měsíce převeden zpět na účet velkoobchodního zákazníka, jak bylo zmíněno výše. Nicméně, pokud se wellness konzultant rozhodne zůstat wellness konzultantem, může se tomuto procesu přeměny účtu vyhnout.

Z pozice registrujícího, proč bych měl zaregistrovat někoho jako velkoobchodního zákazníka?

Velkoobchodní zákazníci přispívají vašemu týmu stejně jako wellness konzultanti v mnoha ohledech a mají i další výhody:

 

  • Velkoobchodní zákazníci vám stejně jako wellness advokáti mohou pomoci získat hodnocení a bonusy, včetně Power of Three (Síly trojky) a Fast Start (Rychlého startu).
  • Tím, že pod sebe budete registrovat členy svého týmu jako velkoobchodní zákazníky, budete moci lépe rozpoznat “uživatele” a “budovatele” a podle toho jim poskytovat příslušnou podporu
  • Velkoobchodní zákazníky, kteří upgradují /změní svůj účet na účet wellness konzultanta a učiní tak nejdříve 90 dnů po své registraci, bude po této změně možné ještě jednou přesunout pod jiného sponzora během lhůty 14 dnů.

 

Jako registrující, budu upozorněn na to, pokud si člen mého týmu upgraduje /změní svůj účet na účet wellness konzultanta?

Ano, obdržíte e-mail, kdykoliv někdo zaregistrovaný pod vámi změní svůj účet velkoobchodního zákazníka na účet wellness konzultanta.

 

Mají velkoobchodní zákazníci přístup k Centru zpráv ve Virtuální kanceláři?

Ano, velkoobchodní zákazníci mají přístup k Centru zpráv, aby mohli dostávat zprávy od těch, pod kterými jsou registrovaní, a aby na tyto zprávy mohli odpovídat.

 

Mohu stále zájemce registrovat jako Preferované členy (členy se zvláštními výhodami)?

Jakmile se spustí program pro velkoobchodní zákazníky, účet Preferovaného člena už nebude registrační možností. Stávající Preferovaní členové budou mít svůj účet časem převedený na účet velkoobchodního zákazníka nebo na jiný druh účtu.

 

Jak se mi budou velkoobchodní zákazníci zobrazovat ve virtuální kanceláři doTERRA?

Velkoobchodní zákazníci budou mít ZELENOU barvu. Tvar jejich zobrazení  bude také odpovídat momentálnímu nastavení jejich LRP šablony/objednávky (Loyalty Rewards Program - věrnostní program) - stejně jako je tomu momentálně u účtů wellness konzultantů. (To znamená, že lidé na pozici Elite budou vráceni do původního nastavení a budou se v kanceláři zobrazovat jako žlutí.)

 

Mohou se velkoobchodní zákazníci účastnit Loyalty Rewards programu (věrnostní program pravidelných měsíčních objednávek)?

Ano. Velkoobchodní zákazníci se mohou účastnit Loyalty Rewards programu.

 

Mohou se velkoobchodní zákazníci účastnit Fast Track programu (Program Rychlé trati)?

Ano.

 

Započítávají se objednávky velkoobchodních zákazníků do Fast Start bonusů (bonusy Rychlého startu)?

Ano. Objednávky velkoobchodních zákazníků se započítávají do Fast Start Bonusů.

 

Mohou mít velkoobchodní zákazníci replikovanou webovou stránku (webovou stránku, přes kterou se mohou zájemci sami zaregistrovat)?

Ne. Velkoobchodní zákazníci nemají schopnost registrovat pod sebe další členy, proto nemají přístup k replikované webové stránce mydoterra.com.

 

Mohou velkoobchodní zákazníci dále prodávat produkty doTERRA?

Ne, aby mohl velkoobchodní zákazník přeprodávat produkty doTERRA, musí změnit svůj účet na účet wellness konzultanta.

 

Zůstává velkoobchodnímu zákazníkovi při přechodu z účtu velkoobchodního zákazníka na účet wellness konzultanta stejné členské ID?

Ano - při změně účtu bude mít člen zachované veškeré informace o účtu včetně doTERRA členského ID, LRP (Loyalty Rewards program - program pravidelných měsíčních objednávek) statusu a veškerých Reward Points (věrnostních bodů).

 

Restartuje se Fast Start (Rychlý start) při převodu účtu z velkoobchodního zákazníka na wellness konzultanta?

Ne, Fast Start je vyplácen pouze jednou po dobu prvních 60 dnů členství pro každého nového velkoobchodního zákazníka nebo wellness konzultanta, bez ohledu na typ účtu.

 

Může být velkoobchodní zákazník přesunut ve struktuře na pozici wellness konzultanta?

Ve zvláštních případech bude velkoobchodnímu zákazníkovi umožněn přesun na pozici wellness konzultanta. Pokud je pozice, na kterou chce přejít, pod stejným registrujícím, pak je možné, že pro přechod na pozici wellness konzultanta bude zapotřebí schválení tohoto přesunu.

 

Jak budou stávající Preferovaní členové převedeni na velkoobchodní zákazníky?

Stávající Preferovaní členové budou kontaktováni pro nalezení vhodného řešení převedení jejich účtu.

 

Může člen využít 90ti denní lhůty upgradu/změny účtu pro přesun více než jednou?

Ne. Člen může využít 90ti denní lhůty upgradu/změny účtu pro  přesun pouze jednou. Registrující má možnost pro 14ti denní sponzorský přesun poprvé, když někoho zaregistruje  a znovu, pokud zaregistrovaný upgraduje na pozici wellness konzultanta poté, co měl po dobu minimálně 90 dnů účet velkoobchodního zákazníka. Pokud následně převede svůj účet zpět na účet velkoobchodního zákazníka a znovu upgraduje na wellness advokáta, nemůže ho jeho enroller bohužel již znovu přesunout.

 

Může být vekoobchodní zákazník umístěn kdekoliv ve struktuře?

Ano, velkoobchodní zákazník může být sponzorován pod kterýmkoliv wellness konzultantem v organizaci registrujícího (přímo včetně registrujícího).

 

Může velkoobchodní zákazník přeprodávat produkty doTERRA?

Ne. Velkoobchodní zákazníci nemohou přeprodávat produkty doTERRA. Tento typ zákazníka je určen pouze pro nákup produktů pro osobní účely. Pokud chce velkoobchodní zákazník přeprodávat produkty, musí si neprve změnit účet na účet wellness zákazníka.